backbiting!

قُلْتَ ادْعُونِی أَسْتَجِبْ لَکُمْ

گفتى: «مرا بخوانید تا شما را اجابت کنم»

 

روایت ‏شده دو زن در عهد پیامبر (صلى الله علیه و آله) روزه ‏دار بودند ، در آخر روز حالشان از شدت گرسنگى و تشنگى وخیم شد و نزدیک بود که تلف گردند ، پس فرستادند کسى را پیش رسول خدا (صلى الله علیه و آله) که تا از آن حضرت اذن افطار بگیرند ، پیامبر (صلى الله علیه و آله) ظرفى را فرستاد براى آن زنان ، فرمود :
به ایشان بگو که در داخل این ظرف قى کنید آنچه که خوردید ، پس یکى از آن دو قى کرد نیمى از آن ظرف را از لخته‏ هاى خون و گوشت ‏خالص پر کرد و آن دیگرى نیز با قى و استفراق خویش بقیه ظرف را پر نمود ، مردم از این ماجرا به شگفت درآمدند و تعجب کردند ، پیامبر (صلى الله علیه و آله) فرمود : این دو زن از آنچه که بر آنها حلال بود امساک نمودند و بر آنچه که بر آنان حرام بود روزه خویش را باطل نمودند به این صورت که نشستند در کنار هم دیگر ، از مردم غیبت کردند و این است آنچه که پشت‏ سر مردم گفتند که در این ظرف است ، از گوشت هاى آنان.

/ 8 نظر / 6 بازدید
گویای خاموش

به نام خدا سلام [ناراحت]

گویای خاموش

پيامبر صلى الله عليه و آله: مَنِ اغتابَ مُسلِما أَو مُسلِمَةً لَم يَقبَلِ اللّه صَلاتَهُ وَلاصيامَهُ أَربَعينَ يَوما وَلَيلَةً إِلاّ أَن يَغفِرَ لَهُ صاحِبُهُ؛ هر كس از مرد يا زن مسلمانى غيبت كند، خداوند تا چهل شبانه روز نماز و روزه او را نپذيرد مگر اين كه غيبت شونده او را ببخشد. (بحارالأنوار، ج75، ص 258، ح53)

گویای خاموش

نهههههههه! پشت سر رزی چرا؟! یعنی تا ترانه هست، مگه سوژه ی دیگه ای هم برای غیبت می مونه؟! [مغرور][شوخی]

گویای خاموش

:دی گفته خدا نمی پذیره، نگفته که از گردنتون برداشته می شه که :دی ----- چرا فقط من این جام؟ [سوال] تران حواست هست؟ کم کم دارم صاحبخونه می شما :پی پسوردتو یه جای امن قایم کن، یهو دیدی وبتو صاحاب شدم! [نیشخند] (گویا اون من انارم دیشب مقاصد پلیدی در خود نهفته داشته! [مغرور][شوخی])

2066

حذفش کردین؟ اطلاع رسانیتون کار خوبی بود

گویای خاموش

به نام خدا سلام ممنون که جابجاش کردی.. شاید بی منطق بود خواهشم، اما واقعاً... [ناراحت]

پارسا زاهد

به نام خدا سلام پس قبلی خیلی تکون‌دهنده بود :( یعنی اینا کین که این کار رو کردن، آدمن؟ آدم خوارن؟ خدا ازشون نگذره؟ می‌شه سند این روایت رو هم بذارید؟ برام خیلی جالبه یعنی ممکنه تو این دنیا؟

گویای خاموش

به نام خدا سلام هی می خوام از کامنت های رایگانم[زبان]استفاده کنم، هی حرفم نمی یاد! [نیشخند] می گم حالا که حرفی نیست بیا یه کم بک بایت کنیم! [شوخی]